radz34.jpg

Komunikat Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

SPOTKANIE RADY KIAK

W sobotę, 2 lutego 2019 r. w Święto Ofiarowania Pańskiego, w Warszawie obradowała Rada Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Obrady poprzedziła Msza Św. koncelebrowana, homilię wygłosił Bp. Mirosław Milewski, Asystent Krajowy Akcji Katolickiej.

W spotkaniu udział wzięli także księża Asystenci Diecezjalni . Obradom przewodniczyła Mariola Rakiewicz, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Włocławskiej. Członkowie Rady, między innymi przyjęli sprawozdania za rok 2018, udzielili absolutorium Zarządowi KIAK, przyjęli znowelizowany Statut oraz omówili najbliższe inicjatywy ogólnokrajowe.

Gośćmi spotkani byli ks. dr Henryk Małecki, historyk Kościoła, który wygłosił wykład o życiu i nauczaniu Papieża Piusa XI oraz prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, wykładowca SGH w Warszawie, który przedstawił zagrożenie związane z odejściem od chrześcijańskich fundamentów Europy wskazując  na potrzebę przywrócenia Unii Europejskiej ducha jej założycieli.

Mariola Rakiewicz