radz34.jpg

Spotkanie opłatkowe w par. św. Wojciecha

Akcja Katolicka w Polsce

2012-12-19 - KoninSpotkanie opłatkowe w par. św. Wojciecha

19 grudnia, po wieczornej Mszy św. odprawionej w kościele p.w. św. Wojciecha w Koninie, odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Akcji Katolickiej i Caritasu.

Spotkanie to rozpczęło się wspólną modlitwą i odczytaniem fragm. z Pisma św. mówiącego o narodzeniu Jezusa. Pozwoliło nam toś rozważyć i w pełni pochylić się nad tajemnicą Wcielenia Pańskiego.

Po wysłuchaniu świątecznych życzeń od naszego duchowego opiekuna ks. prałata Józefa Wysockiego i Pani Prezes Marioli Rakiewicz, przeszliśmy do składania indywidualnych życzeń, które były pełne ciepła, życzliwości i troski o drugiego.
Potem przyszedł czas na słodkości przygotowane przez nasze panie i czas na wspólne śpiewanie kolęd. Jakże piękna to tradycja i jakże piękne są polskie kolędy, śpiewane przez Polaków, nawet w najdalszych zakątkach kuli ziemskiej.
W tak rodzinnej i miłej atmosferze upłynęło nam to przedświąteczne spotkanie uwieńczone wspólnym zdjęciem przy choince.
Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie, aby dane nam było spotkać sie w tym gronie za rok i objęliśmy naszą troską i modlitwą wszystkie polskie rodziny, cały kościół włocławski i naszą ukochaną Ojczyznę.
Katarzyna  Jaworska