Bez-nazwy-33.jpg

Historia POAK Konin

Lata 2005 – 2006 w POAK św. Wojciecha w Koninie

17.12.2006

Spotkanie opłatkowe. Wśród zaproszonych gości obecny był Diecezjalny Opiekun AK ks. kanonik Zbigniew Cabański.

26.11.2006

Święto patronalne AK.

8.11.2006

Prezes M. Rakiewicz przekazała informacje ze spotkania KIAK na temat:„Stałe zalecenia dla Akcji Katolickiej”.

4.10.2006

Spotkanie formacyjne - „Przypatrzcie się waszemu powołaniu”, temat przedstawił ks. prałat. Józef Wysocki.

6.09.2009

Omówiono sprawy organizacyjne oraz udział ochrzczonych w życiu Kościoła, ich praktyki religijne.

14.06.2006

Na spotkaniu złożyliśmy życzenia i gratulacje  opiekunowi AK, ks. prałatowi Józefowi Wysockiemu. Świętowaliśmy razem z naszym pasterzem jego 35 rocznicę święceń kapłańskich.

10.05.2006

Spotkanie formacyjne - „ Ewangelia Judasza”, temat przedstawił ks. prałat. Józef Wysocki.

26.03.2006

Członkowie Akcji i Caritas zbierali ofiary do puszek dla ubogich.

15.03.2006

Spotkanie formacyjne. Prelekcja ks. prałata. Józefa Wysockiego na temat pierwszej Encykliki papieża Benedykta XVI „Deus Caritas est”.

8.02.2006

Spotkanie formacyjne. „Przywrócić nadzieję ubogim”, temat przedstawił ks. prałat. Józef Wysocki.

11.02.2006

Spotkanie z Diecezjalnym Opiekunem AK ks. kanonikiem Zbigniewem Cabańskim.

14.12.2005

Tradycyjne spotkanie  opłatkowe.

20.11.2005

Święto patronalne Akcji Katolickiej.

9.11.2005

Spotkanie formacyjne. „O życiu ostatecznym” zreferowała siostra Goretti.

Październik 2005

Dokonano wyboru nowych władz POAK. Zarząd: Mariola Rakiewicz –prezes; Franciszek Kowalski -v-ce prezes; Halina Bryja – sekretarz, Urszula Wąchnicka – skarbnik, Irena Krzyżaniak i Grzegorz Ziółkowski – członkowie. Komisja rewizyjna : TeresaDębowska, Maria Łukaszewicz, Irena Derkowska.

24. 09.2005

Koło Akcji Katolickiej parafii św. Wojciecha w Koninie obchodzi jubileusz. 10 lat temu (30 sierpnia 1995 roku) odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie oddziału parafialnego. Obchody jubileuszu rozpoczęto uroczystą, koncelebrowaną Mszą św. dziękczynną za 10 lat Akcji Katolickiej w naszej parafii. Przewodniczył jej ks. dziekan Henryk Włoczewski wraz z ks. prałatem Józefem Wysockim (parafialnym asystentem Akcji Katolickiej) i ks.  Zbigniewem Cabańskim (diecezjalnym asystentem Akcji Katolickiej), który wygłosił homilię. Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się przy kawie dyskutując o miejscu Akcji Katolickiej w parafii i  możliwościach katolików świeckich oraz  pracy na rzecz Kościoła, głównie lokalnego, w łączności z kapłanami. Diecezjalny asystent Akcji Katolickiej przypomniał, że kilka razy odwiedzał  nasz oddział  i wie, że prowadzimy nie tylko działalność formacyjną, która powinna być podstawą działalności Akcji Katolickiej, ale i na miarę swoich możliwości włączamy się w pracę naszej parafii np. organizując pielgrzymki czy też  półkolonie dla dzieci, włączając się w pracę parafialnego Caritasu. Wskazał nam na możliwości odmłodzenia i poszerzenia Akcji Katolickiej poprzez zaangażowanie się w AK  katechetów oraz wspomniał o potrzebie współpracy wszystkich wspólnot w parafii, które  jako odrębne wspólnoty powinny stanowić jeden podmiot w parafii, nie tracąc oczywiście nic ze swojej specyfiki.

30.09.2005

Spotkanie wszystkich wspólnot parafialnych, w tym Parafialnego  Oddziału Akcji Katolickiej w parafii, z prałatem Józefem  Wysockim  w sprawach działalności całej wspólnoty parafialnej.

15.09.2005

Spotkanie formacyjne – prelekcja  ks. prałata Józefa  Wysockiego – „Znaczenie Pisma Świętego w życiu chrześcijanina”.

19-24.07.2005

Drugie półkolonie dla dzieci z rodzin wielodzietnych prowadzone przez Parafialne Koło Akcji Katolickiej w parafii św. Wojciecha.

12.06.2005         Członkowie AK uczestniczyli w VI Powiatowych Dniach Rodziny w Sanktuarium Licheńskim.

8.06.2005

Duchowość siostry Faustyny wg ” Dzienniczka” przedstawiła Halina Bryja.

Grzegorz Ziółkowski zgłosił rezygnację z funkcji prezesa ze względu na zły stan zdrowia.

13.05.2005

Spotkanie formacyjne – prelekcja  ks. prałata Józefa  Wysockiego – „Znaczenie Pisma Świętego”.

23.04.2005

Na spotkaniu z ks. biskupem Stanisławem Gębickim, w czasie spotkania z grupami modlitewnymi parafii, Grzegorz Ziółkowski przedstawiał sprawozdanie z działalności  Akcji Katolickiej.

13.04.2005

„Historia kościoła na naszych terenach” – temat wygłosił ks. Henryk Witczak.

16.02.2005

„Kościół katolicki wobec zagrożeń- sekty”- prelekcja  ks. prałata Józefa  Wysockiego.

26.01.2005

Zebranie sprawozdawcze i dyskusja nad  tematami spotkań przez cały rok.